ukz trawers 161x160

Adres:

UKŻ TRAWERS
Siedziba w Szkole Podstawowej nr 9
ul. Asnyka 26
63-40 Ostrów Wielkopolski
Tel. kom.: +48 605 454 843 lub +48 601 715 010
Tel. / Fax: +48 62 591 23 81
Strona www: www.ukztrawers.pl
Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komandor Klubu: Piotr Koniarek

 

 

Kilka słów o sobie:

 

Uczniowski Klub Żeglarski "TRAWERS" w Ostrowie Wielkopolskim założono 28 grudnia 2000 r. dla uczczenia Nowego Milenium. Na I Walnym Zebraniu Klubu chwalono Statut i wybrano pierwsze władze Klubu. Przedstawiono główne założenia Programu Klubowego "ŻAGLE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY" oraz zaprezentowano dzieciom i rodzicom łódkę klasy Optymist UKS.


Stowarzyszenie zarejestrowano w Starostwie Powiatowym pod numerem 76 w ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych, a siedzibą Klubu została Szkoła Podstawowa nr 9. Pierwszy okres istnienia Klubu to głównie prace zmierzające do wyposażenia Klubu w narzędzia potrzebne do sprawnego funkcjonowania, łącznie ze stroną internetową i skrzynką pocztową. Powstaje logo Klubu i proporzec. Grupa dzieci tworząca Klub zostaje uroczyście pasowana na członków Klubu.

Działalność szkoleniową rozpoczęto wraz z początkiem roku szkolnego od warsztatów żeglarskich oraz zajęć na krytej pływalni i z wychowania fizycznego. 18 grudnia 2001 roku Klub został przyjęty w poczet członków Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego pod kolejnym numerem XVI. Zajęcia praktyczne odbywają się nad leżącym w granicach miasta Zalewem Piaski-Szczygliczka.


Dobra współpraca Klubu z Miejskim Zakładem Zieleni zaowocowała udostępnieniem większych pomieszczeń potrzebnych do przechowania sprzętu żeglarskiego nad zalewem. Takie rozwiązanie pozwoli nam w najbliższym czasie zwiększyć flotę klubowych łódek do planowanych kilkunastu sztuk.

Dzięki staraniom Klubu w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego zostaje umieszczony zapis dotyczący lokalizacji przystani jachtowej nad Zalewem Piaski-Szczygliczka. Równocześnie powstaje klubowa koncepcja budowy portu jachtowego promowana i dyskutowana z partnerami biznesowymi Klubu i samorządem terytorialnym. Skutkiem przeprowadzonych rozmów jest również zakupienie przez PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Ostrowie Wielkopolskim łódki klasy Optimist UKS.


W mijającym okresie Klub realizował także projekt Promocji Żeglarstwa w Ostrowie. Prezentował jachty na Festynie Miejskim zorganizowanym na Rynku, Festynie Szkolnym oraz na Festynie Jubileuszowym z okazji 600-lecia Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwiedzający, zwłaszcza dzieci, miały okazję usiąść za sterami łódek i oglądnąć je z bliska pod czujnym okiem instruktorów i rodziców oraz wykazały swoje zdolności plastyczne na konkursie rysunkowym.


Tradycyjnie organizowane jest otwarcie i zakończenie sezonu żeglarskiego.

W maju odbywają się pikniki żeglarskie nad zalewem dla dzieci z poza Klubu, połączone z pływaniem na łódkach, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Sezon żeglarski to także szkolenie na Optimistach, szlifowanie wiedzy nabytej na warsztatach oraz obozy żeglarskie.


W ostatnim czasie powstała również modelarnia szkutnicza i prowadzone są zajęcia na symulatorze regatowym. Rozegrane wyścigi wirtualne o mistrzostwo Klubu są doskonałym uzupełnieniem żeglarstwa w martwym sezonie i pozwalają utrwalić wiedzę oraz wprowadzać nowe zagadnienia, zwłaszcza regatowe.

Przerywnikiem w tych wirtualnych zmaganiach są szanty i Bale Pirackie, organizowane w karnawale, na których można obserwować niesamowite wręcz kreacje i możliwości twórcze dzieci.

"ŻAGLE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY" to nasz wytyczony kurs.

 

Oferta:

  • Szkolenie regatowe
  • Regaty
  • Obozy żeglarskie
  • Warsztaty żeglarskie
  • Pikniki żeglarskie