szkola patent 200x200 001a

 

Szkoła Żeglarska "PATENT"
kpt Krzysztof Śliwicki
Dziadkowo 44
56-330 Cieszków

Telefon: +48 71 384 25 81
Tel. kom.: +48 603 313477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: kursy-zeglarskie.pl

 

Szkoła

Szkoła Żeglarska PATENT działa od 1996r. Naszym celem jest propagowanie żeglarstwa wśród osób w różnym wieku oraz dzielenie się z nimi naszą pasją. Poza szkoleniem zajmujemy się także żeglarstwem rekreacyjnym, zarówno śródlądowym jak i morskim.

Oferta

Organizujemy kursy na patent żeglarza jachtowego oraz jachtowego sternika morskiego. Terminy szkoleń na patent żęglarza jachtowego ustalamy indywidualnie i dopasowujemy je do potrzeb kursantów.

W okresie wakacyjnym prowadzimy obozy stacjonarne a w całym sezonie nawigacyjnym szkolenie weekendowe. Uczestnicy obozów stacjonarnych mają zapewnioną opiekę wychowawczą oraz bardzo dobre warunki socjalne. Dogodne terminy szkolenia na kursach weekendowych umożliwiają zdobycie solidnych umiejętności i wiedzy także osobom pracującym. Szkolenie prowadzimy na kabinowych jachtach mieczowo-balastowych długości około 7m, czyli takich, jakich używa się podczas egzaminu oraz jakich najczęściej używa się do turystyki np. na Mazurach.

Kursy na patent jachtowego sternika morskiego

Kurs stacjonarny:
od 24.06 do 30.06.2017 roku
Cena: 1000 PLN

Kursy na patent żeglarza jachtowego

Szkolenia indywidualne:
od 15.05 do 17.09.2017 roku
Cena: 670-820 PLN (zależna od terminu)

Wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu i czynności związane z wydaniem dokumentu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu w sprawie uprawiania żeglarstwa:

  • Egzamin na stopień żeglarza jachtowego — 250 PLN
  • Egzamin na stopień sternika jachtowego — 350 PLN
  • Patent żeglarza jachtowego — 50 PLN

(Uczniom i studentom w wieku do 26 lat przysługuje zniżka 50%)

Kadra

Nasi instruktorzy to pasjonaci żeglarstwa posiadający kwalifikacje zgodne z wymogami GKSz PZŻ. Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego jest kapitan jachtowy Krzysztof Śliwicki - instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

Jezioro

Jezioro Powidzkie jest jednym z jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jako największe jezioro w Wielkopolsce posiada wiele walorów turystycznych i wypoczynkowych.