logo białe pds e1466443348218

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polacy Dookoła Świata to stowarzyszenie, którego głównym celem jest rozwijanie i propagowanie żeglarstwa. Pragniemy od wczesnej młodości wpajać miłość do morskiej przygody i pokazywać, ze ten sport potrafi idealnie rozwijać postawy prospołeczne i etyczne. Tworząc nasze stowarzyszenie myśleliśmy przede wszystkim o dzieciakach, którym los dał możliwości wypłynięcia na tak szerokie wody. Jesteśmy ludźmi, którzy uważają, że każdy powinien mieć takie samo pokochać żeglarstwo. Zmaganie się z silnym wiatrem, nocne wachty, odpowiedzialność za załogę, czyli drugiego człowieka, dały nam wskazówki jak godnie postępować i radzić sobie z trudnościami w codziennym życiu.

Pomysłodawcą stowarzyszenia jest Bartek Czarciński, który jest właśnie w trakcie spełniania swojego wielkiego marzenia jakim jest rejs solo non stop dookoła świata na zbudowanym przez siebie jachcie – Perła. Jako stowarzyszenie jesteśmy organizatorem tego wydarzenia i gorąco mu kibicujemy.

Jesteśmy otwarci na przyjmowanie nowych osób w nasze szeregi, więc jeśli masz pomysły, dysponujesz czasem, możesz się zaangażować w jakimś stopniu w nasze działania to serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt!

Na co dzień podwórkiem naszych działań jest Kalisz, kaliska przystań i rzeka Prosna. Większość z nas jest związana z tym miastem, co nie oznacza jednak, że wszyscy jesteśmy rodowitymi kaliszanami. Może pomożecie nam zrobić z najstarszego miasta w Polsce żeglarską stolicę?

 

Strona www: polacydookolaswiata.pl